Htc Desire – zabezpiecz sobie telefon

Zabezpieczenie smartfona to podstawa. Każdy posiadacz przechowuje w nim poufne dane, dlatego należy je chronić. Co prawda nie zabezpieczymy dostępu do naszego urządzenia w 100% ale przynajmniej będziemy mieć pewność, że bezpośredni dostęp został zablokowany. Można to osiągnąć poprzez włączenie funkcji „blokada ekranu”.

Aby włączyć blokadę należy wejść w
Ustawienia => Zabezpieczenia => Zmień ustawienia blokady ekranu

Zabezpieczanie ekranu

 

Htc Desire z Androidem 2.1 dysponowało tylko jedną możliwością blokowania ekranu – poprzez wzór. Smarowało się palcem po ekranie zostawiając widoczne „hasło”, na co wielu użytkowników narzekało. Bezpieczeństwo to w sumie żadne, chyba że za każdym razem wyciera się pracowicie wyświetlacz, a to z kolei nie każdemu odpowiada.

Aktualizacja do wersji systemu 2.2 przyniosła dwie nowe funkcje – hasło oraz pin. Zrobiło się już bardziej profesjonalnie. Zapomniano natomiast o jednym – o zapominaniu haseł i pinów. Zabezpieczamy sprzęt przed nieautoryzowanym dostępem, ale kto zabezpieczy nas przed zawodną pamięcią ? Jakaś alternatywna możliwość odblokowania telefonu powinna istnieć. W tym miejscu robimy ukłon w stronę blokady ekranu za pomocą wzoru. Otóż ten typ blokady, posiada możliwość odblokowania telefonu poprzez autoryzację do konta google. Nie wiem czemu nie skopiowano tej możliwości do blokady na hasło i pin. Jedyne co zrobiono „spowolnienie” na 30 sekund po pięciu błędnych próbach logowania. Poniżej kilka zdjęć ilustrujących ilość błędnych logowań i żadnej opcji w stylu „przypomnij hasło/pin”.

htc_pin

Blokada ekranu - PIN

 

Download this document in english htc.secure.your.phone.pdf


Powiązane wpisy:

Htc Desire
Htc Desire już nie takie stabilne
UPS CyberPower Value1000ELCD(Value1000E II LCD)
Wysłany 25.09.2010 w 14:45 · przez blog.ezrodlo.pl · Stały link
W: Tech · Opisany jako: , , , , , ,