Htc Desire

Smartfon, zawsze chciałem mieć taką zabawkę. Co mnie powstrzymywało przed zakupem?

Tak, z tego co pamiętam, to za każdym razem gdy przybierałem się do zakupu smartfona/palmtopa zawsze powstrzymywało mnie jedno…Windows. Pomijam już te wszystkie historie. Wspomnę tylko o jednej. Ostatnio strasznie chodził za mną Htc Touch HD. Ma wszystko co potrzebne – gps, wifi itd. Nawet miałem go w rękach i mogłem przetestować. Ale ja kto zwykle u mnie bywa(nie przepadam za Windows’ami) chwila pracy na okienkach i już nie potrzebuję smartfona :). Oczywiście w międzyczasie zastanawiałem się czy nie wybrać czasem telefonu z Androidem. Ale z tego co się słyszy i czyta to Android wychodzi na system jeszcze świeży. Ale jak się okazuje to tylko plotki ;). Miałem w rękach Motorolę Milestone z wersją systemu 2.1 i moje wrażenie było dosyć pozytywne. Naturalnie, w kwestii systemu operacyjnego(o nim w oddzielnym wpisie). Jeśli chodzi o Motorolę Milestone jako urządzenie, to moja opinia jest następująca: kanciasty, ciężki, niewygodny. Co chwilę wciska się coś przypadkiem na ekranie. NIE POLECAM. Jeśli ktoś ma inną opinię to niech zachowa ją dla siebie. Nie mniej jednak, dzięki tej Motoroli przyjrzałem się bliżej systemowi Android i zdecydowałem zakupić HTC Desire.
Używam już jakiś czas tego smartfona i narzekać mogę jedynie na baterię. Generalnie jeden dzień wytrzyma(przy intensywniejszym używaniu), przy mniejszym użyciu 2 dni.
Plusy:
– idealnie leży w „mojej” dłoni :),
– działa stabilnie i szybko,
– wygodny interfejs
Minusy:
– złącze od słuchawek powoduje trzeszczenie(może tylko w moim modelu),
– bateria krótko trzyma,
– czasem Android robi jakieś dziwne akcje,
– nastawienie na usługi Google np.  konto jest potrzebne żeby mieć dostęp do Marketu(darmowe aplikacje),  jeśli zablokujemy sobie telefon(graficzny kod) to odblokować je można przez podanie hasła do konta Google.

Podsumowując, ja jestem jak najbardziej zadowolony. A jeśli chodzi o zgrzyty systemu Android to opiszę je w innym artykule.

htc desire

HTC Desire


Powiązane wpisy:

Htc Desire + Android
Htc Desire już nie takie stabilne
Htc Desire - nigdy nie wiesz czy się uruchomi..
Wysłany 01.06.2010 w 17:00 · przez blog.ezrodlo.pl · Stały link
W: Tech · Opisany jako: , , , , , ,

5 Odpowiedzi

Subskrybuj komentarze przez RSS

 1. Napisany przez Ubik
  na 24 lipca, 2010 w 19:40
  Stały link

  „działa stabilnie i szybko” – tak, to moje słowa. Natomiast ostatnio ta stabilność została zachwiana. Telefon potrafi zrestartować się podczas ładowania strony internetowej. W moim przypadku był to restart za restartem. Następnie 20 minut pracy i kolejny restart. Łącznie 3 razy w ciągu jednego dnia.
  Dziś(24-lipiec-2010) miałem taką sytuację, że telefon wpadł w „pętlę restartów”. Nie liczyłem dokładnie, ale było ich sporo. Dopiero wyłączenie telefonu na dłużej(padła bateria) pomogło – aczkolwiek po odpaleniu był kolejny restart. Na razie działa bez problemu więc mam nadzieję, że będzie dobrze.

 2. Napisany przez Ubik
  na 1 sierpnia, 2010 w 23:04
  Stały link

  Nadal tel restartuje się i zawiesza. Prawdopodobnie przyczyną jest przegrzewanie się urządzenia. Wyłączyłem aplikacje, które mogą również powodować restarty. Dziś wykonałem aktualizację do wersji 2.2 Androida. HTC w końcu wypuściło długo oczekiwany update. Zobaczymy czy tel nadal będzie się restartował. Może aktualizacja okaże się remedium na „zwiechy”. O aktualizacji do wersji 2.2 może napiszę w oddzielnym poście.

 3. Napisany przez Koral
  na 24 sierpnia, 2010 w 08:53
  Stały link

  W najbliższy piątek kupuję HTC Desire w Erze. Przejrzałem sieć i youtuba i troche martwi mnie fakt, że dużo ludzi narzeka na brak stabilności tego telefonu – wygląda na to że nie ma lepszego cacka na rynku.

  Restartuje się ciągle czy po updacie jest już dobrze??

 4. Napisany przez Ubik
  na 25 sierpnia, 2010 w 13:36
  Stały link

  Zarówno przed aktualizacją do wersji 2.2 jak i po telefon restartował się(dlatego oddałem go do punktu sprzedaży). Używałem go ok 2 miesięcy i wcześniej nie było tego typu problemów. Mogę napisać tylko tyle, że przez te 2 miesiące telefon dostawał nieźle w kość i ani razu się nie zawiesił.

 5. Napisany przez Ubik
  na 31 sierpnia, 2010 w 12:42
  Stały link

  Aktualizacje odnośnie działania htc desire będą pojawiać się we wpisie: http://blog.ezrodlo.pl/tech/htc-desire-juz-nie-takie-stabilne/

Subskrybuj komentarze przez RSS