Samsung T311 Galaxy Tab 3 8.0 16GB 3G

galaxy-tab-3-8.0Tablety sprzedają się jak świeże bułeczki. Skusiłem się i ja.
Dla poszukujących tylko drobna rada. Przed zakupem obejrzyjcie sprzęt w sklepie i nie wierzcie w różne recenzje na poczytnych portalach o tabletach. Poszukajcie sobie natomiast informacji o błędach i wadach fabrycznych.

Weźmy przykładowo tablet Lenovo IdeaTab S6000. Jeśli ktoś zastanawia się nad jego zakupem, to niech dobrze prześledzi komentarze użytkowników. Zresztą, wystarczy wziąć tablet do ręki..

Wracamy na chwilę do T311. Można znaleźć informacje, że tablet przy dłuższym użytkowaniu(czy to Internetu, czy gier) mocno się grzeje. Krótko użytkuję sprzęt ale korzystając z tabletu głównie na WiFi nie zauważyłem aby się znacznie nagrzewał(potwierdzę to jeszcze). Sprawdzę też jak urządzenie będzie zachowywać się podczas pracy na wbudowanym modemie 3G.

Aktualnie tablet mocno tanieje i można go spokojnie kupić za 1189 zł w sklepie stacjonarnym. Ja niestety na tej obniżce jestem do tyłu 60zł(2 dni) – takie prawo rynku ;)

Dużym minusem jest brak obsługi kilku kont użytkowników(multi-user) mimo wersji Androida 4.2.2, który posiada taką funkcjonalność. W Internecie można znaleźć informacje(http://www.sammobile.com/2013/09/16/samsung-to-add-multi-user-functionality-to-galaxy-tab-3-8-0-and-10-1-through-software-update/), że T311 dostanie aktualizację i wspomnianą funkcjonalność ale jak dla mnie są to wyłącznie spekulacje mające na celu poprawę sprzedaży, bo oficjalnej informacji od Samsunga nie znalazłem.

Jeśli ktoś potrzebuje obsługi kilku kont niech wybierze inny tablet i nie liczy, że za chwilę pojawi się update.

Zalety:
– design,
– mobilność,
– oszczędzanie energii(urządzenie nie zżera za dużo podczas bezczynności w nocy)

Wady:
brak możliwości stworzenia kont dla kilku użytkowników,
brak możliwości przenoszenia aplikacji na zewnętrzną kartę SD,
– czasem lekko się przycina
(jak dla mnie nie jest to zbyt uciążliwe)

Czy warto kupić ten tablet  ?
Długo szukałem modelu, który posiada wszystko(3G, GPS, WiFi, Bluetooth itd)) a do tego jest ładny wizualnie, dobrze wykonany oraz mobilny.
Jeśli ktoś szuka takiego urządzenia to Galaxy Tab 3 8.0 3g będzie dobrym wyborem. Jeśli zmienię zdanie po dłuższym użytkowaniu tab’a 3, dam znać ;)

Ps. Jakiś czas szukałem odpowiedniego etui. Niestety poza oryginalnym książkowym etui Samsunga nie ma nic godnego uwagi. Do tego korzystanie z tabletu jest,jak dla mnie, wygodniejsze.

Powiązane wpisy:

Samsung T311 Galaxy Tab 3 8.0 Android 4.4.2 KitKat