Kieszeń Welland ME-940J

Welland-ME-940J W mojej poprzedniej kieszeni na dysk 2.5 cala ukręcił się kabelek USB. Przypuszczałem od samego początku, że kiedyś tak się stanie, bo krótki kabelek, który często się wyciąga i chowa musiał się kiedyś ukręcić ;) Zmuszony zostałem do zakupu nowej kieszeni aby dysk 500GB nie leżał i marnował się. Początkowo miałem zamiar przeznaczyć na zakup nie więcej niż 30 zł. Niestety za tę cenę nie znajdzie się nic ciekawego i porządnie wykonanego. Po krótkich poszukiwaniach postanowiłem dać szansę kieszeni Welland ME-940J za 65zł.

Kupując w Internecie ciężko ocenić produkt po zdjęciach. Jedynym, godnym zaufania miernikiem jakości produktu są opinie zadowolonych użytkowników. Aczkolwiek trzeba uważać – nie wszyscy mają zmysł testera. Czasem trzeba zaryzykować i przetestować samemu, opinie zamieścić na blogu, może się komuś przyda, a może i ktoś doda również swoją opinię :)
Standardowo zamieszczam krótkie spostrzeżenia. Na początek kilka podstawowych informacji:

Materiał wykonania aluminium
Obsługiwane dyski SATA
Wielkość dysku 2.5 cala
Interfejsy obudowy:  eSATA, USB 2.0

 ME-940J front

Razem z obudową otrzymamy:
– kabel USB,
– kabel eSATA,
– wyprowadzenie eSATA na śledziu, do montażu w komputerze stacjonarnym,
– śrubki do montażu dysku wewnątrz kieszeni

Montaż dysku jest prosty. Wysuwamy front, wkładamy dysk i przykręcamy czterema dołączonymi śrubkami. Następnie wsuwamy front i przykręcamy dwoma czarnymi śrubkami. Dysk pasuje idealnie i trzyma się stabilnie.

Podczas dłuższej pracy obudowa nagrzewa się – przejmuje ciepło z dysku.

Do kieszeni dołączony jest kabel USB z podwójnymi wtyczkami. Żeby dysk zadziałał konieczne jest podłączenie go do dwóch portów USB. Na szczęście dysk działa  jeśli jest podłączony pojedynczym kablem USB.
Jeśli chcemy skorzystać z szybkości portu eSata musimy oprócz kabla eSata podłączyć dodatkowo dysk po USB aby zapewnić zasilanie.
Dysk działa bez problemu pod Linuksem(Debian Wheezy 64bit) w trybie USB i eSata.

 

 

Powiązane wpisy:

Htc Desire - zabezpiecz sobie telefon
Htc Desire - nigdy nie wiesz czy się uruchomi..
Htc Desire - Aktualizacja do wersji 2.3 - Gingerbread
Wysłany 05.10.2013 w 22:10 · przez blog.ezrodlo.pl · Stały link
W: Tech · Opisany jako: , , , ,