Htc Desire usterek ciąg dalszy

W poprzednim wpisie opisywałem problem z ciągłymi restartami smartfona htc desire. Problem został rozwiązany przez wymianę płyty głównej. Zainteresowanych odsyłam do tego wpisu: http://blog.ezrodlo.pl/tech/htc-desire-juz-nie-takie-stabilne/

Niestety, długo nie nacieszyłem się sprawnym telefonem. Tym razem jednak coś stało się z przednim głośniczkiem htc. Podczas rozmowy trzeszczy, skwierczy. Nie wiem nawet jak to dokładnie określić. W sumie to bez znaczenia, bo to „pykanie”(coś w rodzaju dźwięku kiedy podłącza się słuchawki)  jest strasznie upierdliwe i wkurzające. Nie wiem czy to moje ręce powodują awarię, czy po prostu egzemplarz urządzenia, który otrzymałem jest felerny. Co do moich rączek to w zasadzie jestem pewny, bo dbam o telefon.

Napisałem oczywiście maila do pomocy technicznej. Po raz kolejny otrzymałem odpowiedź, że opisany przeze mnie problem wskazuje na usterkę techniczną i że „Pragniemy zaoferowac naprawe urzadzenia w naszym serwisie gwarancyjnym”. Ja tam nie pałam chęcią oddawania po raz kolejny telefonu do serwisu i oczekiwaniu nie wiadomo ile. Od telefonu za taką cenę oczekuję stabilności i małej awaryjności. Po co komu tel, jeśli dłużej leży w serwisie niż się go użytkuje.

Ok, wracam do początku. telefon odebrałem i jeszcze tego samego dnia zaktualizowałem Androida do wersji 2.2. Telefon działał sprawnie. Zero trzeszczenia podczas rozmów itd., zatem nie powinna to być wina aktualizacji oraz samego systemu Android w wersji 2.2. Problemy z głośniczkiem pojawiły się chyba jakieś 2 dni po odebraniu telefonu. Moim zdaniem w serwisie zostało coś sknocone podczas wymiany płyty głównej i tyle. Nie wiem kiedy oddam telefon do serwisu, bo od poniedziałku rozpoczynam dwutygodniowy urlop i do Warszawy mi się jechać nie chce.

Czy ktoś miał/ma podobne problemy ? Czy tylko ja mam takiego pecha do htc desire ? Anyone ?

@update 25.09.2010
Tak jak pisałem w komentarzu ( patrz niżej lub kliknij komentarz-94) telefon wrócił z serwisu z wgranym ponownie softem. „Pyknięcia” nadal słychać ale poza tym jest OK. Nie jest to uciążliwe więc nic z tym nie robię. Może napiszę do HTC, ale to raczej w niedalekiej przyszłości. Poniżej zamieszczam filmik, na którym słychać „sekwencję pyknięć”. Pierwsze przy inicjowaniu połączenia, dwa po zakończeniu, krótka przerwa i jeszcze jedno pyknięcie.

 

Powiązane wpisy:

Htc Desire + Android
Htc Desire - zabezpiecz sobie telefon
Htc Desire - I'm back!
Wysłany 04.09.2010 w 20:49 · przez blog.ezrodlo.pl · Stały link
W: Tech · Opisany jako: , , , , ,

3 Odpowiedzi

Subskrybuj komentarze przez RSS

 1. Napisany przez Ubik
  na 10 września, 2010 w 17:38
  Stały link

  Wczoraj oddałem tel do punktu sprzedaży. Może tym razem nie będę musiał czekać zbyt długo – w końcu to tylko głośniczek…

 2. Napisany przez Ubik
  na 24 września, 2010 w 11:42
  Stały link

  23 września, czyli wczoraj, odebrałem telefon z punktu sprzedaży. Naprawa w serwisie Regenersis trwała bodajże 3 dni. Wgrano ponownie oprogramowanie – Android 2.2. Po odebraniu htc i wykonaniu pierwszego telefonu byłem w lekkim szoku, bo „pyknięcie” nadal słychać przed rozpoczęciem rozmowy i po zakończeniu. Ale na szczęście podczas rozmowy nic nie trzeszczy. Postaram się nagrać te dźwięki i zamieścić je tutaj. Tymczasem to tyle ze wstępnego testu po powrocie z serwisu. Zobaczymy jak długo będę cieszył się sprawnym telefonem.

 3. Napisany przez Ubik
  na 7 listopada, 2010 w 12:35
  Stały link

Subskrybuj komentarze przez RSS