Oświadczenie w sprawie opóźnień pociągów KM

Dziś pociąg o 19:45 z Warszawy Wileńskiej jechał normalnie. Miałem fart, bo śnieg sypał już ostro..

23 grudnia 2009 roku KM wydało oświadczenie, z którego wynika, że opóźnienia powstają przez mrozy i opady śniegu. W porządku, ja to rozumiem. Nie jestem jakimś ignorantem. Ale niestety, tak jest odkąd dojeżdżam do szkoły/pracy, czyli od ładnych kilku lat. Stan pociągów również nie ulega poprawie(a nawet wręcz odwrotnie). Jedyny plus jest taki, że jest w miarę bezpiecznie dzięki Straży Ochrony Kolei( SOK ), ale to za mało. Nie można wiecznie wydawać tych samych oświadczeń i liczyć na przymykanie oka przez klientów( pasażerów ). Trzeba się uczyć na błędach, inwestować w infrastrukturę i mieć przede wszystkim na uwadze dobro klienta, bo to dzięki niemu się zarabia.

W drodze powrotnej, w ramach zabicia czasu, poczytałem komentarze jakie pojawiają się ciągle pod wydanym przez KM oświadczeniem(Dostęp do Internetu przez telefon to bardzo pożyteczna rzecz). Strona znajduje się pod adresem: Oświadczenie w sprawie opóźnień pociągów KM
Dodatkowo zamieszczam kopię lokalną na wypadek jeśli komunikat wraz ze wszystkimi komentarzami zniknie ze stron KM. A trochę się ich nazbierało i będzie przybywać, bo ludzie mają już dość. Link do kopii lokalnej: Koleje_Mazowieckie_Oswiadczenie

Zastrzegam w tym miejscu, że nie biorę odpowiedzialności za komentarze zamieszczone w kopii dokumentu, a sam dokument zamieszczony jest wyłącznie w celu archiwizacji.

Wracając do komentarzy. Rozumiem rozgoryczenie i złość piszących. Nie wiem jednak czemu ludzie wypisują wulgaryzmy itp. Ok, pokusa wyładowania emocji jest silna( nawet u mnie ) ale można przecież wyrazić się w sposób bardziej kulturalny. Poza tym lepiej mieć się na baczności i unikać konsekwencji jakie mogą wyniknąć z obrażania innych. Wbrew pozorom nietrudno załapać się pod jakiś paragraf. Ustalenie tożsamości delikwenta na podstawie komentarza też nie jest trudne…
Dobrze, dobrze. Niby dlaczego nie można się wyżyć na zarządzających KM skoro przez ICH rządy ludzie traktowani są jak bydło ? A choćby dlatego żeby przez niecenzuralne wypowiedzi nie zniżać się do poziomu tego „bydła”..

W każdym bądź razie jeśli ktoś z odwiedzających ma zamiar się wypowiadać(zostawiając komentarz bądź wysyłając maila), to zapraszam najpierw do zapoznania się z zasadami: Zasady komentowania. Jeśli ktoś nie ma zamiaru lub ochoty czytać zasad to w tym miejscu przypominam, że głównie chodzi o używanie słów cenzuralnych oraz nie obrażanie uczuć i poglądów innych.
Komentarze, które nie spełniają tych warunków nie zostaną po prostu opublikowane.

Tak, dokładnie – przed opublikowaniem wpisu czytam go. Sprawdzam również pod kątem błędów ortograficznych itd. Jest właśnie jedna rzecz, na którą zwracam uwagę – ortografia. Pamiętajmy, że w Internecie buszują też młodsi, czytają i zapamiętują. Niech zatem uczą się poprawnej polszczyzny. Ja również popełniam błędy ale przynajmniej się staram  :)
Oczywiście, to co napisałem nie dotyczy tylko młodszych ale nas wszystkich. Przez czytanie zapamiętujemy a potem sami używamy..

PS. Jeśli zauważycie jakąś literówkę to dajcie znać ;)

Powiązane wpisy:

Moda na kolej
Niech ta zima się już kończy..
Strzeż się "Tajniaka"
Wysłany 09.01.2010 w 00:25 · przez blog.ezrodlo.pl · Stały link
W: KM · Opisany jako: , , ,

2 Odpowiedzi

Subskrybuj komentarze przez RSS

 1. Napisany przez Michał
  na 10 stycznia, 2010 w 08:54
  Stały link

  I mnie ta spółka zaczęła irytować, więc od ok. dwóch miesięcy korzystam z konkurencji, czyli z ICCC. Ale tam wcale nie jest lepiej – opóźnienia 5-10 minut to norma, o której nikt nawet nie informuje, a nierzadko zdarzają się i 30-minutowe i większe. Składy? No może odrobinę wygodniejsze i przede wszystkim cichsze niż EZT w KM, ale co z tego, skoro i tak nie ma pewności na zajęcie miejsca, bo szanowna spółka na szczytowy pociąg o 16:50 raczy wystawić skład 4-wagonowy…

 2. Napisany przez Ubik
  na 20 marca, 2010 w 22:30
  Stały link

  Wreszcie ucichło. Ostatni wpis na stronce KM pojawił się 2010-02-22 o 17:55 :)
  Kopia lokalna zaktualizowana.

Subskrybuj komentarze przez RSS